FANDOM


Sotilasarvot

Yleistä tietoa

EDomination maailmassa jokainen pelaaja on myös sotilas - hän taistelee yhteisöään, ystäviään, ideoihinsa ja uskoihinsa, taistelee valloittaa tai vapauttaa.

Kuten tosielämässä, myös pelissä, jokainen taistelija on koristeltu rangaistukseksi saavutuksistaan ​​taistelukentällä rangaistuksena - alkaen alhaisen luokan rekryteistä ja kadeteista aina armeijan tiloihin, jotka voivat tulla yleiseksi tai jopa kentällä marsalkoksi hänen Vuotta.

Sijoitus

Sotilaat eDominationissa ansaitsevat pisteitä jokaisesta vahingosta, jota he tekevät, missä ja kenen kanssa he taistelevat. Saamansa pistemäärät ovat 10 prosenttia vahingoista, jotka he tekevät jokaisesta osumasta.

Jokainen vahinkovahinkeino tai vähennys (luonnollinen vihollinen, vahinkovahvistimet, puolustusjärjestelmät jne.) Vaikuttavat myös Rank-pisteiden tulokseen tai voittoon. 10%: n pistemäärä on laskettu osumasta saadun lopullisen vahingon perusteella.

Jokainen sijoitus antaa lisävahinkoja jokaiselle lyönnälle, sillä Rank-taso osallistuu aktiivisesti vahinkojen laskemiseen .

Sarjat ovat myös melko tarkka tapa vertailla muita sotilaita - koska he laskevat tarkat vahingonkorvaukset yleensä riippumatta siitä, ovatko he tehneet maasi, liittolaiset, palkkasoturi tai vapaus taistelija. Sijoitustaso ja Rank-pistemäärä ovat maailmanlaajuisesti rankin perusta vertailla sotilaita, ja koska sota on muodoltaan eniten pelimaailmamme, tämä on erittäin tärkeä saavutus.

Sijoitetaan taulukkoon

Numero Aseman nimi Sijoituspisteet
1 Rekrytoida 0
2 Junior Cadet 15
3 Kadetti 45
4 Cadet Senior 80
5 Cadet 1. luokka 120
6 Sotilas 170
7 Yksityinen perusta 250
8 Yksityinen 2. luokka 350
9 yksityinen 450
10 Yksityinen 1. luokka 600
11 asiantuntija 800
12 Gunnery erikoisasiantuntija 1000
13 Tekninen asiantuntija 1400
14 Erikoisluokka 1 1850
15 metsänvartija 2350
16 Korpraali 3000
17 Ruumiillinen 3750
18 Fireteam Leader 5000
19 Kersantti 3. luokka 6500
20 Kersantti 2. luokka 9000
21 Kersantti 12000
22 Kersantti 1. luokka 15500
23 Henkilöstön kersantti 20000
24 Tappava kersantti 25000
25 Kersantti 31000
26 Ensimmäinen kersantti 40000
27 Komentaja kersantti 52000
28 Master Gunnery Kersantti 67000
29 Vääpeli 85000
30 Yritys kersantti 110000
31 Ehdokasvaltuutettu 140000
32 Opastusavustaja 180000
33 Päämyyjä 225000
34 Päämyyjän 1. luokan 285000
35 Päällikköopettaja 355000
36 huoltopäällikkö 435000
37 Officer Cadet Junior 540000
38 Virkamies Cadet Senior 660000
39 lippu 800000
40 Toinen luutnantti 950000
41 Yliluutnantti 1140000
42 Luutnantti Kapteeni 1350000
43 Luutnantti 1600000
44 everstiluutnantti 1875000
45 Kapteeni luutnantti 2185000
46 Kapteeni 2550000
47 Kapteeni* 3000000
48 Kapteeni** 3500000
49 Kapteeni*** 4125000
50 Eversti 4900000
51 Prikaatikenraali 5800000
52 Sotamarsalkka 7000000
53 Komentaja 9000000
54 Korkea komentaja 11500000
55 Ylipäällikkö 14500000
56 Kenraalimajuri 18000000
57 kenraaliluutnantti 22000000
58 Yleis-marssi 26500000
59 yleinen 31500000
60 SF First Lieutenant 37000000
61 Varapuheenjohtaja 43000000
62 SF-luutnantti 50000000
63 SF eversti 100000000
64 SF Luutnantti-Kapteeni 200000000
65 SF kapteeni 500000000
66 SF-kapteeni * 1000000000
67 SF Kapteeni ** 1500000000
68 SF Captain *** 2000000000
69 SF eversti 4000000000
70 Warface 10000000000